DORWIN o.s. - Plastová oknaNa Cihelnách 15, 551 01 Jaroměř, Tel./Fax: 491 815 133, web: www.okna.hradecko.com, e-mail: dorwin@seznam.cz
RESPONSIVE - TESTING

 

PÉČe o OKNa

 

Návod k údržbě
plastových oken a dveří
 
Čistění povrchu profilů

1.1 Pro tvrdé PVC, bílé

K čistění vašich SCHÜCO plastových oken doporučujeme použití čistících prostředků pro bílé profily z řady CILIT na lesklé povrchy.

Prostřednictvím savého, barevně neutrálního hadříku (vlna, bavlna nebo buničina) naneseme čistící prostředek nejlépe po celé délce profilu a lehkým tlakem leštíme. Necháme krátce působit a nakonec opláchneme čistou vodou.

                                   

Stírání kruhovými pohyby byste se měli při čistění zásadně vyvarovat. Při silném znečištění postup opakujte. Znečištění vlivem provozu domácnosti, nečistoty vzniklé průmyslovými zplodinami resp. vzniklé spalinami z automobilů či topného oleje je možno tímto čistícím prostředkem rychle a snadno odstranit. Čistidlo je neutrální k pokožce, antibakteriální, antistatické, nehořlavé, biologicky odbouratelné a tím šetrné k životnímu prostředí. Alternativně je možné použít obvyklé čistící prostředky pro domácnost.

V žádném případě nesmějí být ale použity prostředky suché (pískové) prostředky, které mohou povrch profilů poškrábat. Suché čistění podporuje kromě jiného ulpívání prachu vlivem statického nabití plastového profilu. Též prostředky obsahující hrubé částice nebo takové, které mají brusné účinky, nesmějí být použity.

V případě pochybností nebo u zvlášť silného znečištění se, prosím, obraťte na vašeho Schüco-autorizovaného výrobce.

V žádném případě nesmí být použity

benzín, nitroředidlo, kyselina octová, odlakovač nehtů nebo PVC-rozpouštědla, které povrch profilů narušují.

                              

1.2 Tvrdé PVC s fóliovaným povrchem

Vaše okna jsou opatřena vysokohodnotnou, kvalitu zajišťující PVC-fólií, zaručující maximální stabilitu proti UV-záření. K ochraně těchto fólií proti povětrnosti a vlivům stárnutí je trvale nanesena druhá, bezbarvá akrylátová krycí fólie. Rozpouštědla nebo čistící prostředky s brusnými účinky tuto ochrannou vrstvu ničí. Fóliované profily se nejlépe čistí čističem plastů pro fóliované profily nebo vodou. V případě nutnosti je možno použít běžné čistící prostředky pro domácnost, čističe oken resp. skleněných tabulí, které dle návodu v odpovídajícím množství přidáme do vody. V žádném případě nepoužíváme prostředky obsahující líh. Na hladkém povrchu fólií nečistota pevně neulpívá a je jí možno lehce odstranit.

Zvláštní opatrnost je třeba při odstranění zbytku omítek. Tyto omítky obsahují silně brusný křemenný písek, který je možno odstranit pouze s velkou opatrností a s pomocí velkého množství vody.

Dbejte návodu k použití na čistících prostředcích. Jinak vemte na vědomí zásady pro údržbu bílých plastových okenních profilů.

 

 

Těsnění křídel a všechna obvyklá gumová těsnění by měla být každých 6 měsíců ošetřena prostředky na těsnění glycerinovým tukem nebo olejem.

Aplikujte prostředek pro těsnění pomocí savého hadru. Takto zůstanou těsnění poddajná, odpuzující vlhkost a zachovají si těsnící komfort pro dlouhý čas.

                      

Minimálně 1x za rok by měla být těsnění zkontrolována, zdali nejsou poškozena.

3. Údržba kování:

Vaše okna a balkónové dveře jsou opatřeny vysokohodnotným otevíravým-výklopným kováním. Přestože je zajištěna dlouhodobá, bezproblémová funkce tohoto kování, je nutno minimálně jednou ročně pohyblivé kovové části a veškerá uzavírací místa OS-kování promazat.

                      

Všechny pohyblivé díly kování postříkáme krátce sprejem na kování - konkorem. Zmáčkněte, prosím, krátce jednou až dvakrát uzávěr spreje. Pohyblivé díly zůstanou lehce chodící a dlouhodobě funkční.

                      

KONKOREM v žádném případě nepromazávat plastové kluzné lišty, které spojují kovové díly obvodového kování oken. Tyto lišty prostříknout SILIKONOVÝM SPREJEM

Díly kování pravidelně kontrolujte, zdali pevně sedí a jestli nejsou opotřebovány. Dle potřeby je nutno upevňovací šrouby dotáhnout, připadně požádat o výměnu opotřebovaných dílů – nespadá do záruky.

Při činnostech vytvářejících prach, chraňte díly kování před znečištěním.

Jestliže chodí zámek u oken nebo dveří těžce, proveďte promazání konkorem. Nepoužívejte v žádném případě olej nebo grafitový prášek.

                      

4. Čištění odvodňovacích otvorů:

Minimálně jedenkrát ročně by měly být odvodňovací otvory v rámu zkontrolovány, případně vyčištěny.

Vysajte falc rámu opatrně vysavačem a vyčistěte odvodňovací drážky dostatečně tenkou dřevěnou nebo plastovou tyčkou.

                       

5. Obecně:

Abyste zajistili funkčnost a použitelnost vašeho okna po co možná nejdelší čas, je nevyhnutelné o něj pravidelně pečovat. Olej nebo tuk neobsahující kyseliny, aplikovaný na správných místech, udržuje lehký chod mechanických dílů a zajišťuje komfortní obsluhu po dlouhý čas.

6. Poznámka:

Obsah tohoto návodu k obsluze je nezávazný návod k udržení hodnoty vašich oken a dveří. Tato doporučení se opírají o naše zkušenosti a obecně odpovídají stavu techniky.Použití a způsob zpracování produktu se uskutečňují mimo možnosti naší kontroly a z tohoto důvodu leží odpovědnost za použití čistících prostředků na vás. V případě pochybností si prosím předem ověřte použití čistících a mazacích  prostředků u vašeho Schüco-autorizovaného výrobce, který vám poradí.

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies